KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13385773
*
nr 1338 5773
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på duk, 64x53 cm
Kondition: färgbortfall
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 19:32:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/7 19:42:00
1
300 kr
27/7 19:12:15
2
150 kr
27/7 19:12:15
1
200 kr (Budbetjänt)
27/7 19:12:47
2
250 kr
27/7 19:12:47
1
300 kr (Budbetjänt)
27/7 19:13:42
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ellis Wallin
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Ellis Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ellis wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västkust
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
*
Ellis Wallin
Kondition: färgbortfall
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ellis Wallin
nr 1338 5773
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på duk, 64x53 cm
Kondition: färgbortfall
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/7 19:42:00 | 1 | 300 kr |
27/7 19:12:15 | 2 | 150 kr |
27/7 19:12:15 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
27/7 19:12:47 | 2 | 250 kr |
27/7 19:12:47 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
27/7 19:13:42 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ellis Wallin
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Ellis Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ellis wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västkust
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00 -
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41